Aké sú približné ceny projektov

19.02.2020

Každý projekt na ktorom pracujeme sa skladá z častí: projektovanie (plánovanie), grafické návrhy, programovanie, testovanie. Pracujú na ňom minimálne 3 ľudia. Pre každý projekt vyrátame tzv. človekohodiny, prirátame ďalšie nákladové položky a dostaneme sa k finálnej cene. Jednoduchšie webové stránky s nejakou funkcionalitou, napr. online objednávaním, sa pohybujú od 1000 € vyššie. V priemere okolo 3000€. Pri veľkých projektoch, na ktorých sa pracuje niekoľko mesiacov sa náklady pohybujú v desaťtisícoch. Treba si uvedomiť, že čas programátorov je vzácny, plus dane, odvody, veď ak podnikáte, tak viete.


Podstatné ale je, že veci sa robia na mieru, precízne. Žiadne nakúpené šablóny za 20€ a prerobené podľa požiadaviek klienta. My sa špecializujeme na tvorbu softvéru, ktorý je na mieru. Môžete sa samozrejme vybrať cestou lacnejšou, napr. najať nejakého študenta informatiky a pod. a určite pri istých typoch projektov budete spokojní. Naše sústredenie je však smerované ku komplexnejším projektom.


Taktiež veľmi často dostávam otázku ohľadne e-shopov. Poviem na rovinu, tie nerobíme. A prečo? No pretože na trhu je množstvo už hotových a musím povedať, že i veľmi kvalitných riešení. Za vše môžem spomenúť shoptet.sk. Ak by však niekto chcel veľký a zložitý e-shop (niečo ako alza.sk), tak tam je buď vhodné mať inhouse tím, alebo sa dohodnúť na dlhodobej spolupráci, keďže takýto projekt je potrebné vyvíjať donekonečna. Zabudnite ak si myslíte, že Vám niekto e-shop za relatívne nízky preniaz naprogramuje a to bude celý Váš náklad. Nie. Treba to udržiavať a rozvíjať. Čo je samozrejme super vec a parádna výzva.