Softvér podľa želaní a na mieru...

Webové stránky, eshopy, informačné systémy...

Android, Java aplikácie...

Neprehliadnite

DOZVEDIEŤ SA VIAC

O NÁS: Náš kolektív začínal ako skupinka mladých vývojárov. Každý z nás sa zameriaval na niečo iné a spolu sme tak vytvorili pestré portfólio služieb. Postupom času sme dozreli, zastabilizovali sa a zadefinovali sme si oblasti, ktorým sa chceme venovať. Misiou našej firmy je vytvárať kvalitné webové aplikácie vďaka ktorým bude Váš biznis efektívnejší a dostupnejší pre Vašich klientov.

Enforb

Dlho som sa bránil kupovaniu aplikácií, až kým som neobjavil čaro ušetrenia množstva nervov, mnohokrát už len za 9 €. Stojí to za to, najmä pri softvéri, ktorý človek používa každý deň. Už samotné začatie používania MAC od Apple je v mnohých smeroch vykúpením. A dnes sa rád podelím o svoje skúsenosti s kancelárskym balíkom.

Ten síce 9 € nestál, stál 29 €, ale nemôžem si pomôcť, je skvelý. Ide o výber toho najlepšieho z LibreOffice a OpenOffice a to všetko dokonalé prispôsobené pre OS X. Prehľad kancelárskych balíkov pre MAC OS X som spísal TU.

Pred ním som používal LibreOffice inštalovaný z domovskej stránky projektu, no keďže ručná potreba aktualizácií mi liezla na nervy, nainštaloval som si LibreOffice Vanilla z App Store. S ním to úplne dokonalé taktiež nebolo a tak som tasil platobnú kartu a zainvestoval do NeoOffice. A neľutujem. Prečo?

I keď user interface, teda vizuál NeoOffice je trošku starší (zo starších verzií OpenOffice), je podľa mňa prehľadnejší a moje podvedomie sa veľmi rado prinavrátilo pozícií a vzhľadu tlačítok, na aké bolo zvyknuté keď bol OpenOffice na vrchole a používateľský návyk sa jednoducho vryl hlboko do pamäte.

Stabilita je na vyššej úrovni ako pri klasickej verzií LibreOffice. Pri Writeri („worde“) to človek tak nepocíti, ale akonáhle dáte zabrať tabuľkovému procesoru importami niekoľko megabajtových tabuliek a robí tam všeliaké podivnosti s funkciami, občas tŕpnete, či sa to celé nezrúti. Pri iných verziách sa rúcalo. Tu nie. Perfektné!

Ventilátor nehučí. Trošku primitívny ukazovateľ, no všimol som si, že i pri náročnejšej práci stroj až tak aplikáciou nedostáva zabrať. Opäť ukážka lepšieho prispôsobenia celej aplikácie pre MAC OS X.

Plynulosť. Aplikácia je o poznanie svižnejšia, rýchlejšia, obrovské súbory sa načítavajú rýchlejšie, scrollovanie v zložitých a veľkých wordovskych dokumentov je hladké, plynulé a svižné. Práve toto inač asi oceňujem najviac.

Absentujú drobné chybičky vo vykreslení, ktoré pri LibreOffice boli relatívne časté.

Čo je ale úžasné je správanie sa aplikácie v najnovšej verzií MAC OS X El Capitan. Pri používaní split screen, keď mal používateľ na polovice obrazovky zobrazené dva dokumenty a potom napr. použitím klávesovej skratky shift+cmd+v teda „Vložiť inak“ sa zobrazilo nové samostatné okienko, cele rozloženie okien sa narušilo a bola z toho katastrofa. Človek ich musel znova pozoskupovať. Tu to je už napravené.

Potom je to o takých malých detailoch, ako napr. vyhľadávanie v dokumentoch, ktoré funguje tak ako má, nie sú problémy pri exporte do PDF (pri mnohých verziách LibreOffice mi rozhodilo zarovnanie textu) a tak podobne.

Celkovo sa mi páči prístup spoločnosti Planamesa, ktorá NeoOffice zastrešuje. Web síce nejako sexi nemajú, no človek na ňom nájde všetky potrebné info a i na Twiteri vidno, že sa snažia vnímať všetky možné i drobné chybičky, rýchlo ich odstraňovať a komunikovať. Toto veľmi oceňujem.

Takže ak ešte niekto Váha, snáď mu pri rozhodovaní tento malý blog pomohol. Napíšte mi svoje skúsenosti.

 

 

 

 

Enforb s. r. o.

info@enforb.eu

IČO: 45991766

DIČ: 2023195471

Číslo účtu: SK6583605207004202896093

Faktur. adr.: Európska tr. 9, Košice