Softvér podľa želaní a na mieru...

Webové stránky, eshopy, informačné systémy...

Android, Java aplikácie...

Neprehliadnite

DOZVEDIEŤ SA VIAC

O NÁS: Náš kolektív začínal ako skupinka mladých vývojárov. Každý z nás sa zameriaval na niečo iné a spolu sme tak vytvorili pestré portfólio služieb. Postupom času sme dozreli, zastabilizovali sa a zadefinovali sme si oblasti, ktorým sa chceme venovať. Misiou našej firmy je vytvárať kvalitné webové aplikácie vďaka ktorým bude Váš biznis efektívnejší a dostupnejší pre Vašich klientov.

Enforb

Prinášam svoj „must have“ zoznam aplikácií, bez ktorých si neviem predstaviť svoje fungovanie na Macbooku od Apple. Verím, že ako i pri iných blogoch, Vám i tento trocha pomôže pri rozhodovaní.

 

  • NeoOffice – kancelársky balík. To najlepšie z LibreOffice a OpenOffice. Síce platený ale dokonalé odladený pre OS X
  • Gimp – grafický editor. Photoshop síce nenahradí, no je zdarma a mne ako amatérskému grafikovi poskytuje všetko čo potrebuje. Stabilný, jednoduchý s množstvom návodov na nete. Odporúčam používať v jednooknovom zobrazení (štandardne aplikácia používa tri okna súčasne)
  • Transmit – Niečo ako Total Commander. Len krajší. Je síce taktiež platený, no dosť často prelievam dáta na rôzne FTP servre, takže potrebujem mať kvalitný soft na prenos a správu. Skúšal som viaceré, tento je najlepší. Ak ale chcete niečo čo sa až veľmi podobá na Total Commander, skúste Commander One.
  • Sublimetext 2 – Aplikácia pre programovanie. Opäť jedna z najlepších „ps padov“ pre MAC OS X s množstvom uľahčení práce pre programátorov. Ako fungujú rôzne pomôcky odporúčam pogoogliť, no ak sa ich človek naučí, ušetrí množstvo času.
  • VLC – bezkonkurenčne najlepší prehrávač všetkého videa na aké si človek spomenie
  • Wunderlist – aplikácia, ktorú mám na všetkých zariadeniach (Samsung mobil i tablet) a slúži na správu úloh. Oproti vstavanej MAC aplikácií Pripomienky, má i komentáre, zdieľanie, subtasky a mnoho iných. Odporúčam.
  • Dropbox – ak niečo odfotím telefónom a ten je pripojený na wifi, mám to tým pádom automaticky i v MACbooku.
  • xDiagram - síce platená no veľmi užitočná aplikácia na kreslenie akýchkoľvek diagramov a schém.

Na všetko ostatné používam natívne appky. Teda Mail, Safari, Poznámky, Kalendár, iTunes. Všetky sú intuitívne a plne optimalizované pre OS X, takže nežerú veľa systémových zdrojov a hlavne baterky. A ešte občas ak robím analýzu nejakého webu tak spustím Chrome, no ten papá veľa pamäte a baterky. Napíšte mi, aké aplikácie Vám uľahčujú život.

 

 

 

Enforb s. r. o.

info@enforb.eu

IČO: 45991766

DIČ: 2023195471

Číslo účtu: SK6583605207004202896093

Faktur. adr.: Európska tr. 9, Košice