Softvér podľa želaní a na mieru...

Webové stránky, eshopy, informačné systémy...

Android, Java aplikácie...

Neprehliadnite

DOZVEDIEŤ SA VIAC

O NÁS: Náš kolektív začínal ako skupinka mladých vývojárov. Každý z nás sa zameriaval na niečo iné a spolu sme tak vytvorili pestré portfólio služieb. Postupom času sme dozreli, zastabilizovali sa a zadefinovali sme si oblasti, ktorým sa chceme venovať. Misiou našej firmy je vytvárať kvalitné webové aplikácie vďaka ktorým bude Váš biznis efektívnejší a dostupnejší pre Vašich klientov.

Enforb

Ako sa inštaluju programy v linuxovom Ubuntu? Jednoducho. V tomto systéme sa programy ako pri Windowse nesťahujú. Všetky sú dostupné v centrálnom repozitári. Stačí spustiť aplikáciu Centrum softvéru a vybrať si. Buď si vyberiete podľa kategórie alebo zadaním názvu alebo popisu do vyhľadávania. Potom stačí poklikať na tlačitko Nainštalovať pri jednotlivých aplikáciach, počkať a do niekoľkých minút sa vybrané programy stiahnu a naištalujú.

 

Odinštalácia prebieha podobne, akurát sa klikne na odinštalovať. Ak sa chystáte inštalovať veľké množstvo aplikácií, je možné použiť napr. skript. Resp. ich ručne vypísať do konzoly. Celé je to oveľa rýchlejšie a pohodĺnejšie ako vo Windows, kde každú aplikáciu treba samostatne spustiť a do nekonečna klikať na next, next, next...

Centrálny repozitár obsahuje overené aplikácie. Môžete si však pridávať i ďalšie zdroje s ďalšími aplikáciami, pokiaľ zdroju dôverujete. Keďže jedná aplikácia využíva i viacero rovnakých knižníc, celkovo zaberá systém menej miesta na disku. Moje plne nainštalované Ubuntu s množstvom softvéru zaberá na disku cca. 3 GB. Preto má i veľký význam ho inštalovať na SSD disky. Zaberie málo miesta a rýchlosť je úžasná.  

 

A takto vyzerá centrum softvéru. Tí ktorí pouzivajú appstore alebo android sa zorientujú veľmi rýchlo.

Snímka obrazovky z 2014-07-31 140039 

 

Snímka obrazovky z 2014-07-31 140115

Enforb s. r. o.

info@enforb.eu

IČO: 45991766

DIČ: 2023195471

Číslo účtu: SK6583605207004202896093

Faktur. adr.: Európska tr. 9, Košice