Softvér podľa želaní a na mieru...

Webové stránky, eshopy, informačné systémy...

Android, Java aplikácie...

Neprehliadnite

DOZVEDIEŤ SA VIAC

O NÁS: Náš kolektív začínal ako skupinka mladých vývojárov. Každý z nás sa zameriaval na niečo iné a spolu sme tak vytvorili pestré portfólio služieb. Postupom času sme dozreli, zastabilizovali sa a zadefinovali sme si oblasti, ktorým sa chceme venovať. Misiou našej firmy je vytvárať kvalitné webové aplikácie vďaka ktorým bude Váš biznis efektívnejší a dostupnejší pre Vašich klientov.

Enforb

Často krát sa rozprávam s riaditeľmi firiem, oddelení alebo i štátnych inštitúcií a pýtam sa ich, akým spôsobom využívajú IT vo svojej organizácií. Odpovede sú veľmi podobné. Na všetkých strojoch Windows, antivír, kancelársky balík, informačný systém firmy (napr. pre dochádzku, riadenie projektov, správu zákazníkov, eshop...), tu a tam nejaký špecializovaný softvér.

Najčastejšie ide o grafické aplikácie typu Photoshop, AutoCad, alebo nejaký účtovný softvér. Celkom ma poteší, keď niekto povie, že dokonca veci i zálohujú na samostatný server. Buď vrámci organizácie alebo niekde externe. Tak fajn. Máme nejaké softvérové vybavenie, ktoré nás niečo stojí a zamestnanci už sú naň zvyknutí. Alebo sme im zaplatili drahé školenia aby zvyknutí boli. Dnes rastie využívanie tzv. open source, alebo ak chcete, otvorených technológií. Ide o operačné systémy a softvér, vyvíjaný mnohými jednotlivcami, alebo organizáciami, ktorý má nepochybne mnoho východ. Ak sa bavíme napr. len o operačných systémoch, je tu Linux. Robustný a stabilný operačný systém, distribuovaný v rôznych derivátoch. Je zdarma. Je bezpečný, stabilný a na používanie jednoduchý. Áno, kedysi bol Linux strašiakom a všetci si mysleli, že je to systém určený iba pre počítačových odborníkov alebo maniakov. Dnes je situácia iná. Zväčša ho používajú dve skupiny užívateľov.

Ti odborníci, ktorí potrebujú zo stroja dostať maximum a vyžadujú od neho konkrétne úlohy a chcú aby bol im plne prispôsobený alebo potom užívatelia laici, ktorí od počítača očakávajú aby fungoval stabilne a rovnako i roky po inštalácií. Na tejto platforme funguje plnohodnotne množstvo aplikácií, ktoré bez problémov nahradia drahé napríklad kancelárske balíky. Samozrejme na Linuxovej platforme môžete zabudnúť na predtým potrebné antivíry a rôzne „čistiace“ aplikácie. Vďaka diametrálne odlišnej štruktúre Vášmu stroju nehrozia žiadne vírusy ani zanesenie. Takže si to zhrňme. Máme tu zdarma operačný systém, bez potreby platenia ďalšieho balastu „len aby to fungovalo“, zdarma kancelársky balík, rôzne zdarma alternatívy programov, za ktoré sme doteraz museli platiť, administrátora už nemusíme raz za niekoľko mesiacov financovať len aby prišiel a stroje prečistil či preinštaloval. Navyše, ak využívate programy a informačné systémy cez web, je to ideálne riešenie. Znie to až príliš dobre? Zatiaľ áno.

Prečítajte si o Linuxovom operačnom systéme Ubuntu.

Enforb s. r. o.

info@enforb.eu

IČO: 45991766

DIČ: 2023195471

Číslo účtu: SK6583605207004202896093

Faktur. adr.: Európska tr. 9, Košice