Softvér podľa želaní a na mieru...

Webové stránky, eshopy, informačné systémy...

Android, Java aplikácie...

Neprehliadnite

DOZVEDIEŤ SA VIAC

O NÁS: Náš kolektív začínal ako skupinka mladých vývojárov. Každý z nás sa zameriaval na niečo iné a spolu sme tak vytvorili pestré portfólio služieb. Postupom času sme dozreli, zastabilizovali sa a zadefinovali sme si oblasti, ktorým sa chceme venovať. Misiou našej firmy je vytvárať kvalitné webové aplikácie vďaka ktorým bude Váš biznis efektívnejší a dostupnejší pre Vašich klientov.

Enforb

Mnoho ľudí sa na nás obracia s prosbou o radu ohľadne Facebook reklamnej kampane. Pri väčších spoločnostiach v spolupráci s profesionálnou agentúrou zameranou výhradne na online marketing im zabezpečíme komplexný servis. Ten ale niečo stojí. Ak jednotlivec chce nazbierať iba niekoľko sto fanúšikov na svoju stránku zväčša si spustí jednoduchú reklamu sám, prípade boostuje (zvýrazňuje) statusy. I za málo peňazí sa dá vytĺcť počúvateľná muzika. Ako to robiť pri mikro projektoch?

Treba si určiť cieľovú skupinu. Či sú to muži, ženy, vekové rozpätia, regióny (Facebook na Slovensku nevie cieliť podľa konkrétnych miest), záujmy (ak ste účtovníčka, Vaši potencionálni zákazníci zrejme podnikajú, zaujímajú sa o ekonomiku) a podobne. Ak to máme, nastavme si reklamy. Finta spočíva vo vytvorení množstva derivátov reklám. Uvediem i príklad, no prv treba uviesť, že je blbosť zahrnúť do reklamy mužov i ženy od 18 do 64 rokov, pre celé Slovensko. Narobte si skupinky reklám, spustite ich na 24 hodín a všímajte si ako ľudia na ne reagujú. Tie neefektívne vypínajte a nechajte iba tie, ktoré Vám prinášajú najviac fanúšikov.

Teraz k tomu príkladu. Firma, ktorá sa zaoberá výrobou nábytku. Prv sme začali tým, že sme si nazhromaždili pekne fotky ich produktov. Vstavané skrine, kuchynské linky, komody atď. Ďalej sme si začali spisovať slogany. Zľava na kuchynskú linku xy%; Aj táto komoda môže byť Vaša; Nábytok podľa Vašich predstáv; Prioritu má kvalita materiálov… A tak ďalej a tak ďalej. Vypíšte si všetko čo Vám napadne, poraďte sa s niekym, tie, ktoré na druhé počutie znejú zle, škrtnite.

Začnite vytvárať jednotlivé reklamy (schválne nepíšem kde ako kliknúť, pretože predpokladám, že ako takú skúsenosť už máte, prípade si to viete doštudovať na samotnom Facebooku). Začnite pre jednotlivé vekové kategórie. Čiže pre vek 18-25 rokov, 26-34 a pod. Pre každý vek vytvorte reklamy s variáciami sloganov a fotografií. V konečnom dôsledku tak budete mať pre jednotlivé vekové kategórie i 10-15 reklám. Aby ste si uľahčili prácu, používajte Power Editor. Nájdete ho v Správcovi reklám.

Netreba zabudnúť i na geografické zacielenie. Zbytočne budete robiť reklamu pre mesto 300 km od Vás, keď Váš biznis je vyslovene lokálny. Tu si pomáhame tzv. interestmi. Vyklikáte a vypíšete záujmy, resp. záujmové stránky, ktoré Vaša cieľovka má lajknuté. Napr. pre Košice: HC Košice, VSŽ Košice, Aupark Košice, Košice na Facebooku… Možnosti sa nájde mnoho.

Po spustení je dôležité sledovať koľko fanúšikov Vám pribúda a koľko Vás jeden LIKE stojí. Postupne sa zbavujte tých neefektívnych. Okrem iného viac pochopíte na čo ľudia pozitívne reagujú a naopak, čo zmysel vôbec nemá.

Týmto spôsobom sme za pár desiatok eur nášmu klientovi pomohli pri prezentácií jeho FB stránky pričom nárast za 10 dni bol zo 64 na 615 teda o 860.94%. Do dnešného dňa neklesol, naopak stúpa. Takže žiadne nakúpené lajky, ale skutoční fanúšikovia, ktorých obsah stránky zaujíma.

Nárast fanúšikov

 

Boostovanie statusov

Je potrebné si časť rozpočtu vyhradiť i na statusy - ich zvýrazňovanie. No i pri nich je dôležitá kreativita a komunikácia. Vyhnite sa na svojich stránkach obyčajnému zdieľaniu článkov iných portálov, ktoré v ten deň videl takmer každý Váš priateľ. Ak už chcete zdieľať nejakú stránku, tak unikátnu, zaujímavú, o ktorej predpokladáte, že hoc kto na ňu nenaďabí. Pri vyššie uvedenom príklade to napr. bola zahraničná stránka s nádherným futuristickým interierom pre inšpiráciu. Taktiež sa vo svojich statusoch ľudí pýtajte, nech Vám reagujú, odpovedajú, zapájajú sa a teda hlavne nech sa s Vami rozprávajú. Taktiež sa vyhnite dlhým textom. Dve tri vety pre vysvetlenie pointy stačia. Naopak, jedno slovo málokedy. Tieto základne rady by na začiatok mali stačiť. Ak to ale s reklamou na internete myslíte Vážne, obráťte sa profesionálov. Pokojne i na nás.

Enforb s. r. o.

info@enforb.eu

IČO: 45991766

DIČ: 2023195471

Číslo účtu: SK6583605207004202896093

Faktur. adr.: Európska tr. 9, Košice